رفتن به بالا
  • درج شده در گروه :  ویدئو فوتبال
  • 5 تیر 1395 - 21:24
  • مشاهده :  303 بازدید
  • نظرات :  0 نظر
  • چاپ خبر : رقابت هاي يورو 2016/ صعود لهستان در ضيافت پنالتي + ويدئو

رقابت هاي يورو 2016/ صعود لهستان در ضيافت پنالتي + ويدئو

در اولين بازي از مرحله يك هشتم نهايي يورو 2016 فرانسه، امروز (شنبه) تيم‌‌‌هاي ملي سوئيس و لهستان در شهر سن‌اتين به مصاف هم رفتند كه اين بازي با پيروزي 5 بر 4 لهستان در ضربات پنالتي به پايان رسيد.

جدال دو تيم با گل دقيقه 39 بلاژيكوفسكي براي لهستان و گل زيباي دقيقه 82 ژردان شاقيري برابر سوئيس در پايان 90 دقيقه معمول 30 دقيقه وقت‌هاي اضافي يك بر يك مساوي شد تا كار به ضربات پنالتي كشيده شود، جايي كه سوئيس‌ها موفق به شكست حرف خود شدند.

در نيمه اول لهستان كه به‌عنوان تيم دوم گروه 3 بعد از آلمان به مرحله يك هشتم نهايي مسابقات صعود كرده، بازي را نسبت به سوئيسي كه به‌عنوان تيم دوم گروه نخست به مرحله يك هشتم نهايي راه يافته است، هجومي‌تر آغاز كرد و چند بار از جناحين و ضربات شروع مجدد موقعيت گلزني داشت تا اينكه در دقيقه 39 سرانجام به گل رسيد.

اين گل را ياكوب بلاژيكوفسكي با پاسي عرضي در محوطه جريمه از ميليك با عبور دادن توپ از بين پاهاي دروازه‌بان سوئيس به‌ثمر رساند تا شاگردان آدام ناوالكا پيروز به رختكن بروند.

در نيمه دوم سوئيس تيم هجومي‌تر ميدان بود و بيشتر از حريفش حمله كرد. اين تيم چند موقعيت مسلم گلزني داشت كه يكي از آنها را فابيانسكي دروازه‌بان لهستاني‌ها با دفع ضربه ايستگاهي زيباي رودريگس نگداشت به گل تبديل شود. دومين بار اين تيرك افقي دروازه بود كه مانع به گل رسيدن سوئيسي‌ها شد. شاگردان ولاديمير پتكوويچ اما در نهايت به هدف‌شان كه گلزني بود، رسيدند و اين ژردان شاقيري بود كه با زدن يكي از زيباترين گل‌هاي جام كار را به تساوي كشاند.

بال تيم فوتبال استوك‌سيتي با يك ضربه قيچي از روي خط محوطه جريمه توپ را دور از دستان فابيانسكي و با كمك تير عموي دروازه به تور دروازه لهستاني‌ها چسباند و اولين گل خود را در يورو 2016 به‌ثمر رساند.

در نهايت بازي در وقت معمول (90 دقيقه) با تساوي يك - يك خاتمه يافت تا كار به وقت‌هاي اضافي كشيده شود اما در 30 دقيقه وقت‌هاي اضافي هم توپي از خط دروازه‌ها عبور نكرد تا ضربات پنالتي تعيين كننده برنده ميدان باشد.

در ضربات پنالتي در حالي كه تمام بازيكنان لهستان ضربات‌شان را به گل تبديل كردند، گرانيت ژاكا ضربه پنالتي دوم سوئيسي‌ها را به هدر داد و مسبب شكست 5 بر 4 آنها شد.

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه