رفتن به بالا
  • درج شده در گروه :  فوتبال
  • 14 تیر 1395 - 09:29
  • مشاهده :  212 بازدید
  • نظرات :  0 نظر
  • چاپ خبر : ليگ جهاني واليبال / پيروزي  ايران برابر آرژانتين

ليگ جهاني واليبال / پيروزي ايران برابر آرژانتين

تيم ملي واليبال ايران از ساعت 21 ديشب در سومين مسابقه خود در هفته سوم ليگ جهاني در سالن 12 هزار نفري آزادي به مصاف آرژانتين رفت كه در پايان با نتيجه 3 - 2 به برتري رسيد 

 ست اول:

بازيكنان تيم ايران ست اول را با قدرت شروع كردند و در همان امتيازات ابتدايي فاصله را با حريف زياد كردند به طوري كه وقت استراحت فني اول به سود ايران نواخته شد. در ادامه بازيكنان آرژانتين با استفاده از دفاع منسجم روي تور و اسپك‌هاي هدفمند خيلي زود امتيازات عقب افتاده را جبران كردند و به يك قدمي ايران رسيدند، اما اين بازيكنان كشورمان بودند كه زنگ وقت استراحت فني دوم را نيز به سود خود به صدا درآوردند.

در ادامه ست اول بازي بسيار نزديك و پاياپاي دنبال شد، اما آرژانتيني‌ها خيلي زود نه تنها امتيازات عقب افتاده را جبران كردند بلكه در امتياز 19 بر 18 براي نخستين بار در طول مسابقه از ايران پيش افتادند تا كار حساس‌تر از قبل دنبال شود.

اين ست در نهايت با نتيجه 25 بر 23 به سود ايران به پايان رسيد.

ست دوم
بازي در ست دوم بسيار نزديك دنبال شد و در مقطعي ايران و در دقايقي نيز آرژانتيني‌ها برتر بودند هر چند چربش حريف بيشتر بود، اما كار بسيار نزديك و پاياپاي دنبال شد و بازي در امتياز 21 برابر شد، اما اين بازيكنان آرژانتين بودند كه به امتياز 23 رسيدند كه همين باعث شد لوزانو بلافاصله درخواست وقت استراحت كرد، اما اين حربه هم افاقه نكرد و در نهايت اين ست با نتيجه 25 بر 22 به سود حريف به پايان رسيد تا همه چيز به تساوي كشيده شود.
ست سوم:
بازيكنان كشورمان در حالي بازي را در ست سوم آغاز كردند كه نبض ميدان را در اختيار داشتند و خيلي زود توانستند فاصله را با حريف زياد كنند به طوري كه صداي زنگ وقت استراحت فني اول با امتياز 8 بر 4 به سود ايران به صدا درآمد.
اما بازيكنان آرژانتين خيلي زود اين فاصله را كم كردند و اختلاف را به حداقل رساندند تا كار در امتياز 11 بر 10 پيگيري شود. در ادامه اين بازيكنان ايران بودند كه بهتر كار كردند و با رسيدن به امتياز 16 در مقابل 12 وقت استراحت فني دوم را در اختيار گرفتند.
بازيكنان آرژانتين با سرويس‌هاي هدفمند و اسپك‌هاي قدرتمند خيلي زود نه تنها امتيازات عقب افتاده را جبران كردند بلكه در نهايت موفق شدند در ستي كه حتي فاصله امتيازات آنها با ايران به 4 رسيد در نهيات با نتيجه 25 بر 21 پيروز شوند.

ست چهارم:
در ست چهارم هم اين ايران بود كه بازي را با قدرت آغاز كردند و تايم استراحت فني اول را با نتيجه 8 بر 6 به سود خود رقم زدند. اين بازي خوب در ادامه هم پيگيري شد به طوري كه مانند ست‌هاي قبلي ايران زودتر به امتياز 16 رسيد تا زمان دوم اسرتاحت فني نيز با ختلاف 3 امتياز به سود ايران باشد، اما باز هم اين آرژانتي‌ها بودند كه از اينجا به بعد نبض بازي را در دست گرفتند و خيلي زود امتيازات از دست داده را جبران كردند به طوري كه نتيجه در امتياز 18 برابر شد تا ادمه اين ست حساس‌‌تر از قبل پيگيري شود.
در ادامه، بازي با برتري ملموس ايران پيگيري شد و در حالي‌كه 23 بر 21 از حريف پيش افتاد در نهايت با نتيجه 25 بر 22 به سود ايران به پايان رسيد.

ست پنجم:
شاگردان لوزانو در اين ست هم شروع خوبي داشتند و مانند ست‌هاي قبل زودتر از حريف به امتياز 8 رسيد تا وقت استراحت فني اول با نتيجه 8 بر 5 به صدا درآيد. در ادامه نيز اين بازيكنان كشورمان بودند كه كار را بهتر پيگيري كردند تا با رسيدن به امتياز 15 زودتر از حريف پيروزي را از آن خود كنند.
اين ست با نتيجه 16 بر 14 به پايان رسيد تا شاگردان لوزانو برنده ديدار نفس‌گير باشند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه